Професионална гимназия
по техника и лека промишленост,  гр. Попово

XV шахматен турнир „Трите царя“ УСПЕШЕН СТАРТ ЗА ШАХМАТИСТИТЕ НА ПГТЛП, ГР. ПОПОВО

На 19 и 20 януари в Профилирана гимназия „Христо Ботев“ гр.Попово се проведе XV Новогодишен шахматен турнир „Трите царя“. Отборът по шах на Професионална гимназия по техника и лека промишленост, гр. Попово с ръководители Бойко Михайлов и Дима Великова стартира новата година със запомнящ се резултат – злато, сребро и бронз при момчетата и злато и бронз при момичетата.

При момчетата на пето място остана Росен Атанасов – с пет победи, колкото имаха сребърния и бронзовия медалист, но с по-слаб шахматен коефициент. С нелошо представяне са и бъдещите ни надежди Юлиян Димитров, Радина Цветомирова и Ивайло Юриев.

Отборът ни вдигна и купата за отборен първенец.

Ето и медалистите ни:

Злато за Антон Николаев, X „а“ клас и Диана Петкова, IX „a“ клас

Сребро – Стефан Иванов XI „а“ клас

Бронз – Кристан Кирилов X „а“ клас и Екатерина Димова IX „a“ клас

В отборното класиране първи са гимназистите от ПГТЛП, гр.Попово с 22 т., следвани от представителите на Профилирана гимназия „Христо Ботев“ с 18 т. и ПГСС „Никола Пушкаров“ с 15 т.